Jak olejować włosy?

Jeżeli mamy zniszczone włosy i żadne drogeryjne odżywki na nie nie działają, powinniśmy spróbować olejowania. Ta metoda pielęgnacji włosów wywodzi się z kultury indyjskiej i ostatnimi czasy robi prawdziwą furorę wśród pań. Może dlatego, że nakład finansowy jest niewielki, a efekty oszałamiające. Poniżej znajduje się kilka wskazówek co do tego, jak olejować swoje włosy.
1
Pierwszym krokiem jest dobranie odpowiedniego oleju. Bardzo popularnymi i skutecznymi olejami są olejek amla oraz sesa. Są to drogie produkty, jednak ich działanie, o ile są oryginalne, jest bardzo skuteczne. Nie musimy się jednak zrażać, jeśli nie stać nas, bądź nie mamy możliwości zakupienia powyższych produktów, gdyż na nasze włosy możemy nanieść niemalże każdy olej dobrej jakości, czyli nierafinowany, tłoczony na zimno, w 100% naturalny. Na pewno też zadziała, jednak będzie potrzebował więcej czasu. Odżywczo oraz nawilżająco działa olej kokosowy. Jeśli skóra głowy szybko się nam przetłuszcza, powinniśmy spróbować oleju z pestek winogron. Najlepszą zaś mieszanką na szybki porost włosów jest olej ze słodki migdałów z dodatkiem kilku kropel olejku z mięty pieprzowej. Z typowo polskich produktów bardzo dobrze sprawdza się na włosach na przykład olej lniany, który między innymi skutecznie walczy z łupieżem. Produkt dla siebie dobieramy pod kątem kondycji naszych włosów oraz skóry głowy, a więc w zależności od tego czy mamy łupież, włosy przesuszone, wypadające czy może jednak przetłuszczające się. Większość olejów można dostać w sklepach zielarskich oraz ekologicznych bądź ze zdrową żywnością. Oliwa z oliwek, olej z orzechów włoskich czy też lniany, możemy kupić w sklepie spożywczym, natomiast indyjskie olejki najszybciej zakupimy w internecie. Oczywiście nie sposób wymienić tutaj całego bogactwa różnego rodzaju olejków i olejów. Najlepiej poczytać nieco szerzej o ich właściwościach, zanim wybierzemy coś dla siebie.
2
Przed olejowaniem nie trzeba myć włosów, ani ich moczyć. Jeżeli jednak nasza fryzura jest zrobiona z użyciem dużej ilości środków utrwalających, takich jak pianka, lakier do włosów, guma czy inne, wówczas lepiej umyć głowę, ponieważ oblepione włosy i skóra głowy nie będą mogły wchłonąć składników odżywczych i olej słabiej na nie zadziała.
Reklama
3
Na talerzyk wylewamy niewielką ilość oleju. Na włosy sięgające ramion powinny być to dwie łyżki stołowe, a więc na krótsze odpowiednio mniej i na dłuższe więcej. Nie należy przesadzać z ilością, gdyż w przypadku olejów mniej znaczy lepiej. Jeśli nałożymy za dużo oleju, trudniej będzie go zmyć. Po jednym myciu włosy będą wydawały się tłuste i ciężkie, a jeśli mycie powtórzymy kilka razy, wypłuczemy całkowicie wszystkie składniki odżywcze, jakich dostarcza nam olej. Na skórze głowy i na włosach powinna znajdować się tylko cieniutka warstwa oleju.
4
Gdy mamy już przygotowaną odpowiednią porcję oleju na talerzyku, moczymy w nim opuszki palców obu rąk i wmasowujemy w skórę głowy. Ważne jest, aby tej skóry nie drapać paznokciami. Czynność powtarzamy dopóki cały skalp nie będzie natarty olejem. Resztkę oleju wylewamy na dłoń i wmasowujemy w końcówki włosów. Można także przeciągnąć rękoma po całej długości włosów, dzięki temu będą one nawilżone, ale olejować powinniśmy przede wszystkim skórę głowy. Pobudzamy w ten sposób porost włosów, wzmacniamy cebulki i likwidujemy nasze ewentualne problemy skórne. Olej pozostawiamy na głowie i włosach co najmniej na godzinę. Idealnym rozwiązaniem jest wykonanie zabiegu wieczorem, owinięcie głowy folią albo ręcznikiem i pozostawienie oleju na noc, ale można także nałożyć go rano, jeśli nigdzie nie wychodzimy i trzymać cąły dzień. Unikniemy wówczas zabrudzenia pościeli. Najlepsze efekty uzyskamy powtarzając zabieg trzy razy w tygodniu.
5
Olejowanie nie trwa długo, ale można je jeszcze przyspieszyć, jeśli przelejemy olej do pustego opakowania z atomizerem. Wówczas, podnosząc włosy, szybciutko spryskamy skórę głowy i potem wystarczy tylko ją wymasować.
6
Jeśli nie mamy czasy wykonać pełnego olejowania włosów, można dodać odrobinę oleju do szamponu podczas mycia głowy. Nasze włosy staną się wówczas gładkie i jedwabiste. Można do tego wykorzystać olejki eteryczne, których nie można stosować bezpośrednio na skórę, ale dwie, trzy krople wymieszane z szamponem są dla nas bezpieczne i świetnie działają na włosy.

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy i podziel się swoimi uwagami!

Twój komentarz