Jak samodzielnie przygotować kule do kąpieli?

Aromatyczne kule do kąpieli, wrzucone do wanny przy blasku świec, sprawią, że wejście do wanny może stać się prawdziwą przyjemnością i rytuałem. Któż z nas nie lubi od czasu do czasu wejść do wanny pełnej gorącej wody, w której pływają kwiaty i nad którą unosi się nasz ulubiony zapach? Dzięki temu poradnikowi możesz w zaciszu własnego domu przygotować ulubione kule do kąpieli.

Co będzie potrzebne?

- soda oczyszczona
- kwasek cytrynowy
- mąka ziemniaczana
- mleko w proszku
- oliwa
- olejki eteryczne
- suszone kwiaty
- barwniki w proszku
- sól
- glinka
- algi morskie
1
Pierwszym etapem jest zgromadzenie kilku składników, bez których nie może powstać żadna kula do kąpieli - tworzą one tak zwaną "bazę". Jakkolwiek lista składników może wydawać się długa, przy uważniejszym przyjrzeniu się okazuje się, że większość z nich znajduje się w prawie każdej kuchennej szafce.
Dużo ważniejsze jest podjęcie decyzji o pachnących dodatkach do kuli. Suszone kwiaty i olejki eteryczne można kupić w każdej kwiaciarni i wielu sklepach internetowych.
2
Podstawową kwestią zawsze jest przygotowanie bazy do stworzenia kul. Aby tego dokonać, trzeba zmieszać ze sobą szklankę sody oczyszczonej, pół szklanki kwasku cytrynowego, trzy czwarte szklanki mąki ziemniaczanej, jedną czwartą szklanki mleka w proszku oraz łyżeczkę oliwy. Najpierw trzeba zmieszać ze sobą składniki sypkie (mleko w proszku, mąkę ziemniaczaną oraz sodę oczyszczoną), następnie dodać do nich oliwę, a na końcu kwasek cytrynowy.
Reklama
3
UWAGA! Powstała masa może się pienić. Jest to efekt połączenia sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego. Aby pozbyć się nadmiaru piany, należy przez chwilę bardzo energicznie mieszać masę. Wówczas praktycznie cała piana powinna opaść.
4
Gdy już pozbędziesz się piany, nadchodzi czas na dodanie do kul suszonych kwiatów, barwników i olejków eterycznych. Podane powyżej proporcje pozwalają na stworzenie około dziesięciu dość dużych kul do kąpieli, istnieje zatem możliwość podzielenia masy na części i stworzenia kilku kul z różnymi dodatkami. Należy dodać do niej wybrane dodatki i wszystko dokładnie wymieszać.
5
Z powstałej masy należy ręką uformować kule. Jeżeli masa jest zbyt rzadka, możesz dodać do niej odrobinę mąki ziemniaczanej lub skrobi kukurydzianej (sprawi, że kula w czasie kąpieli będzie unosiła się na wodzie). Jeżeli zaś masa będzie zbyt gęsta, można rozrzedzić ją kilkoma dodatkowymi kroplami oliwy. Nigdy nie dodawaj więcej kwasku cytrynowego ani sody oczyszczonej, gdyż to w zachowaniu odpowiednich proporcji tych dwóch składników tkwi sekret udanych kul do kąpieli.
6
Uformowane kule powinny suszyć się w dość ciepłym, ale przewiewnym miejscu przez co najmniej dwadzieścia cztery godziny. Po tym czasie są gotowe do użytku.

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy i podziel się swoimi uwagami!

Twój komentarz