czyli Jak To Zrobić?

Zobacz też

Jak zbić gorączkę u dziecka?

Gorączka u każdego człowieka, nie tylko dziecka, jest objawem jakiegoś schorzenia, z reguły infekcji. Nie jest chorobą sama w sobie. Ogólnie przyjęta zasada, popierana przez lekarzy głosi, że temperatury nieprzekraczającej 38-38.5 ⁰C nie należy na siłę obniżać farmakologicznie, bowiem gorączka jest metodą zwalczania przez organizm infekcji. U dzieci jednak mechanizmy obronne są nie w pełni sprawne, więc przy temperaturze przekraczającej 39 ⁰C należy podjąć działania zmierzające do obniżenia gorączki z uwagi na potencjalne niebezpieczeństwo dla zdrowia dziecka. Aby skutecznie zbić temperaturę u dziecka, musisz podjąć następujące kroki:

1
Podać lek przeciwgorączkowy. Doświadczenie pokazuje, że jednym z najlepszych na rynku środków jest paracetamol (np. Apap), podawany doustnie.
2
W przypadku silnej gorączki dobrym posunięciem będzie podanie paracetamolu w formie czopka doodbytniczego z uwagi na ich najszybsze działanie.
3
W przypadkach silnej gorączki należy zastosować chłodny kompres na głowę, gdy wyschnie, zmienić na nowy. Można też pomyśleć o chłodnej kąpieli dla dziecka.
4
Musisz zwrócić też uwagę na odpowiedni ubiór u chorego dziecka – jeśli ma dreszcze, ubierz je cieplej, jeśli się nadmiernie poci, zmień mu odzież na lżejszą.
5
Przy gorączce zwróć uwagę, by dziecko piło duże ilości płynów i pamiętaj o bardzo ważnej zasadzie – nie wolno gorączkującym dzieciom podawać leków na bazie kwasu salicylowego, czyli np. aspiryny i polopiryny.
Data ostatniej modyfikacji: 28.07.2011 01:50:01

Komentarze

Ala 22:18 21.03.2014
Dobry komentarz! 2083
Moja siostra dałam jej zimną szmatke i pomogło :)
Odpowiedz
Podpis Anuluj
Przepisz wspak ciąg ejmur
jolcia 12:05 31.05.2013
Dobry komentarz! 3180
moim zdaniem lepszy od paracetamolu jest ibuprofen, chociaż może to zależy od organizmu, dlatego ja podaję swojemu dziecku przy gorączce milifen, którego skłądnikiem jest właśnie ibuprofen, mojemu dziecku szybko obniża goraczkę
Odpowiedz
Podpis Anuluj
Przepisz wspak ciąg ejmur

Twój komentarz

Podpis
Przepisz wspak ciąg ejmur