Jak nakładać podkład do twarzy pędzlem?

Dobrze nałożony podkład powinien stapiać się z naszą skórą, ujednolicać jej koloryt i być niewidocznym. Aby uzyskać taki efekt należy nie tylko dobrze dobrać produkt do typu cery, ale przede wszystkim dobrze go nałożyć i rozprowadzić. Są różne sposoby nakładania podkładu, jednak najlepiej zrobić to pędzlem.

Co będzie potrzebne?

pędzel do podkładu typy flat top
podkład do twarzy
1
Podkład nałożony pędzlem jest rozprowadzony bardziej równomiernie, nie pozostawia po sobie smug i pozwala na lepsze pokrycie niedoskonałości. Najlepszym pędzlem do nakładania kosmetyku jest pędzel typu flat top, ze ściętą płasko końcówką. Powinien on być gęsty oraz wykonany z syntetycznego włosia, które nie wchłania tak dużo kosmetyku, jak włosie naturalne, dzięki czemu więcej pozostaje na twarzy i w opakowaniu, a mniej jest wypłukiwane podczas mycia pędzla.
2
Pierwszym krokiem jest nałożenie porcji podkładu na wierzch dłoni. Jeżeli mamy podkład w musie, możemy nabrać go odrobinę na palec, jak krem i porobić niewielkie kropki na całej twarzy, tak jakbyśmy przygotowywali się do nałożenia kremu. Podkład mineralny nabieramy bezpośrednio z pudełka lub odsypujemy odrobinę na wieczko.
Reklama
3
Następnie delikatnie maczamy pędzel w porcji podkładu, starając się, aby nie nabrać go za dużo. Jeżeli podkład już nałożyliśmy punktowo na twarz, wtedy dalej pracujemy samym pędzlem według wskazówek.
4
Nakładanie najlepiej zacząć od czoła i od środka twarzy. Jeśli mamy cerę z przebarwieniami, ale gładką, możemy nakładać kosmetyk w podobny sposób, jak malujemy pędzlem po kartce, starając się jednak tego pędzla nie dociskać, ponieważ wtedy na pewno zrobią się nieestetyczne smugi. Ruchy powinny być lekkie, ale zamaszyste. Zawsze pamiętajmy o tym, aby rozprowadzać kosmetyk od środka czoła, nosa i brody na boki, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków na twarzy. Wówczas skóra będzie wyglądała naturalnie i gładko. Innym sposobem nakładania podkładu, z którego może skorzystać każdy, ale który jest szczególnie zalecany osobom, mającym na twarzy jakieś niedoskonałości wypukłe, bądź wklęsłe, czyli krostki, blizny czy znamiona, jest metoda wklepywania podkładu tak zwanym ruchem stemplowym. Oznacza to, że przykładając pędzel pionowo do skóry twarzy, dociskamy go szybkimi ruchami, robiąc coś na kształt pieczątek miejsce w miejsce po całej buzi, również zaczynając od czoła. Taki sposób nakładania kosmetyku zwiększy jego krycie i pozwoli zamaskować niedoskonałości oraz sprawi, że będzie wyglądał jak nasza druga skóra.
5
Podczas malowania twarzy podkładem, koniecznie trzeba pamiętać o dokładnym roztarciu go w takich miejscach, jak skrzydełka nosa, okolice uszu, linia włosów, zwłaszcza,jeśli mamy odkryte czoło oraz co najważniejsze, linia żuchwy. Pod koniec malowania powinniśmy zejść pędzlem z resztką kosmetyku również na szyję i dekolt, aby te części ciała nie odcinały się od twarzy.

Komentarze

revlon
14:57 29.09.2013
Dobry komentarz! 8597
revlon colorstay :) też mam trądzikową, i radzi sobie całkiem nieźle :)
lecz dodatkowo stosuje płynu micelarnego i kremu z biodermy :)

idealne połączenie :)
zmartwiona
22:48 11.09.2013
Dobry komentarz! 8551
prosze pomozcie ale jaki dobry super dobry podklad do cery tradzikowej
Aga
01:20 05.01.2013
Dobry komentarz! 9399
Mam zastrzeżenie do ostatniego zdania - jeżeli podkład jest odpowiednio dobrany to nie ma potrzeby nakładania go na szyję i dekolt. Ja zawsze kończę na linii żuchwy i nic mi się nie odcina ;)

Twój komentarz