Jak nakładać podkład pod makijaż?

Nakładanie podkładu pod makijaż jest bardzo istotną kwestią, do której niestety nie wszystkie kobiety przywiązują odpowiednią wagę. Warto zdać sobie sprawę, że dzięki odpowiednio nałożonemu podkładowi można znacząco przedłużyć życie każdego makijażu. Ma to szczególnie znaczenie wówczas, kiedy na przykład wychodzimy na cały dzień z domu i wieczorem chcemy wyglądać równie kwitnąco jak rano, tuż po nałożeniu makijażu. W jaki sposób nakładać podkład by makijaż był jak najbardziej trwały?
1
Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie przygotowanie skóry twarzy do nałożenia podkładu, a następnie makijażu. Pierwszym krokiem powinno być zatem dokładne oczyszczenie skóry twarzy. Przemyj twarz letnią wodą, a następnie wykonaj drobnoziarnisty peeling. Pomoże on usunąć wszelkie nierówności skóry i sprawi, że podkład będzie o wiele lepiej się wchłaniał.
2
W osuszoną skórę wklep delikatnie krem nawilżający i poczekaj kilka lub kilkanaście minut aż dokładnie się wchłonie. Ewentualny jego nadmiar możesz delikatnie zebrać chusteczką lub wacikiem kosmetycznym. Odpowiednie nawilżenie skóry pozwoli łatwiej ukryć jej niedoskonałości i sprawi, że zarówno podkład jak i sam makijaż będą o wiele trwalsze.
Reklama
3
Sam podkład można nakładać za pomocą różnych narzędzi i akcesoriów. Warto przetestować wszystkie z nich, aby finalnie wybrać ten, który nam najbardziej odpowiada. W zależności od użytych do nakładania podkładu narzędzi możesz bowiem uzyskać całkowicie różny efekt.
Do nakładania podkładu najczęściej używa się delikatnych gąbeczek wykonanych z silikonu. Dzięki nim można nakładać podkład zarówno na sucho jak i na mokro. Jeżeli chcesz uzyskać bardzo delikatny efekt, powinnaś użyć dużego pędzla z naturalnego włosia. W przypadku mocnych podkładów we fluidzie możesz użyć także opuszek własnych palców.
4
Wybór podkładu zależy także od efektu, jaki pragniesz uzyskać. Jeżeli zależy Ci na delikatnym i transparentnym makijażu, powinnaś postawić przede wszystkim na podkład w sztyfcie, który będziesz nakładać na mokro przy użyciu gąbeczki lub pędzla. Podkłady w formie fluidu doskonale sprawdzą się w sytuacji, kiedy oczekujesz efektu głębokiego krycia. Taki podkład powinnaś nakładać mokrą gąbeczką lub palcami.
5
Podkład aplikuj posuwistymi ruchami lub za pomocą wklepywania go w skórę miejsce koło miejsca. W pierwszym przypadku uzyskasz bardziej transparentny efekt, w drugim zaś - o wiele mocniejsze krycie. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać oraz jak ma wyglądać finalny makijaż.
6
Aplikację podkładu zaczynaj od środka czoła, stopniowo kierując się w dół twarzy. Bądź systematyczna - bardzo łatwo jest przeoczyć miejsca z niewystarczającą lub nadmierną ilością podkładu, które później nie wyglądają estetycznie. Zwróć uwagę przede wszystkim na miejsca w kącikach oczu i warg, a także na linię czoła oraz brwi.
7
Po nałożeniu podkładu i upewnieniu się, że nie wymaga on żadnych dodatkowych poprawek, niezwłocznie nałóż na twarz puder w pasującym odcieniu. Pozwoli on utrwalić podkład oraz sprawi, że makijaż będzie jeszcze lepiej trzymał się na twarzy.

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy i podziel się swoimi uwagami!

Twój komentarz