Jak oglądać amerykańskiego Netflixa w Polsce?

W 2016 roku Netflix oficjalnie udostępnił swoją usługę w Polsce. Niestety polski katalog filmów i seriali okazał się dość skromny. Bez porównania do choćby wersji amerykańskiej, oferującej wielokrotnie więcej tytułów. Na szczęście jeżeli mamy konto w Netflix, to za pomocą prostej metody możemy uzyskać dostęp do amerykańskiego Netflixa, a przy okazji również do jego wersji z UK, Holandii, Niemiec, Francji czy Kanady. Jak tego dokonać opisujemy w poniższym poradniku.

Co będzie potrzebne?

- aktywne konto w Netflix
- dostęp do internetu :)
1
Netflix to jedna usługa, taka sama we wszystkich krajach. Jedynie katalog tytułów dostępnych dla danego użytkownika jest określany na podstawie jego aktualnej lokalizacji. Gdy pojedziesz ze swoim laptopem do np. Stanów Zjednoczonych i tam zalogujesz się na swoje konto Netflix, to wyświetlony zostanie katalog filmów dostępnych w USA (amerykański Netflix).

Jeżeli chcesz dzisiaj pooglądać amerykańskiego Netflixa, a akurat nie masz pod ręką biletu lotniczego to mimo to możesz łatwo sprawić, że dla Netflixa Twój komputer będzie widoczny jako zlokalizowany w USA. W tym poradniku przedstawiamy metodę którą można zastosować na każdym urządzeniu - zarówno na komputerze, jak i na tablecie, telefonie, smart TV, jak i zbiorczo dla wszystkich urządzeń w domowej sieci. Przy okazji jest to metoda prawdopodobnie najtańsza i najprostsza w realizacji, a korzystanie z niej nie spowalnia naszego łącza internetowego i nie wymaga instalowania żadnych programów.
2
Wejdź na stronę Smart DNS i kliknij opcję Sign up. Wypełnij krótki formularz, kliknij w link aktywacyjny wysłany na Twój adres i od razu możesz korzystać z usługi. Zupełnie za darmo i bez zobowiązań przez 14 dni. W Netflix aby skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego trzeba podać numer karty kredytowej, w Smart DNS nie jest to potrzebne.
Reklama
3
Gdy już założysz i aktywujesz konto wejdź na stronę My Account. Zobaczysz tabelkę z przydatnymi informacjami:
- do kiedy jest ważne Twoje konto
- czy Smart DNS jest prawidłowo ustawiony dla Twojego urządzenia (na tym etapie jeszcze nie będzie)
- Twój adres IP, dla którego aktywna jest usługa
- ustawienia regionów dla Netflixa i innych popularnych usług (dzięki Smart DNS uzyskujemy również dostęp do BBC Iplayer, Hulu i wielu kanałów telewizyjnych z różnych krajów, nie tylko z USA)
4
Mając już aktywne konto możesz zacząć używać Smart DNS i amerykańskiego Netflixa. Ustaw na swoim urządzeniu adresy DNS 54.93.173.153 oraz 46.166.189.68. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić to w serwisie Smart DNS jest ta procedura przedstawiona krok po kroku dla większości najpopularniejszych systemów, routerów, telefonów, telewizorów, konsol. Wystarczy kliknąć opcję Setup widoczną na obrazku wyżej.

Ustawianie DNS to bardzo prosta sprawa, zajmie nie więcej niż 3 minuty. Gdy już to zrobisz to na stronie Smart DNS zobaczysz potwierdzenie jak poniżej. Następnie możesz w analogiczny sposób skonfigurować swoje pozostałe urządzenia - ze Smart DNS będą mogli korzystać wszyscy domownicy.
5
To tyle. Teraz wystarczy normalnie wejść na stronę Netflixa i zacząć korzystać z amerykańskiej oferty. W razie potrzeby w każdej chwili możesz wrócić na stronę Smart DNS i w sekcji My Account -> Regions zmienić region. Jest dostępnych kilka regionów w Stanach Zjednoczonych, możesz też bez żadnych dodatkowych opłat korzystać też z innych regionów, a zatem możesz skorzystać też z:
- angielskiego Netflixa
- niemieckiego Netflixa
- kanadyjskiego Netflixa
- francuskiego Netflixa
Netflix amerykański jest jednak zdecydowanie najbogatszy.

Oczywiście możesz w dowolnym momencie powrócić do polskiego Netflixa za pomocą opcji "Netflix off" w sekcji "Regions" lub po prostu przywracając swój standardowy adres DNS.
6
W ciągu 14 dni bezpłatnego okresu próbnego możesz zdecydować czy Smart DNS odpowiada Twoim potrzebom. Jeżeli tak, to wejdź do My Account -> Profile/Subscription i wybierz wersję abonamentu. Najbardziej polecamy wersję na rok, gdyż otrzymujemy wtedy 40% rabatu, czyli wychodzi tylko 34.90$ (ok. 129 zł rocznie, czyli około dziesięciu złotych miesięcznie).

Dodatkowym bonusem jest, że posiadacze abonamentu otrzymują w cenie również pełnowartościowe konto VPN (wiele regionów do wyboru), dzięki któremu można np. w pełni anonimowo korzystać z internetu i bezpiecznie pobierać pliki z torrentów.

Komentarze

pkotarski
10:14 08.06.2017
Dobry komentarz! 2325
ok poczekałem dwa miesiące przed napisaniem komentarza - amerykański netflix działa super, jestem bardzo zzadowolony
Londek
08:25 12.04.2017
Dobry komentarz! 2379
a w UK tez mozna ogladac amerykanski amazon w ten sposob?
pkotarski
Dobry komentarz! 2375
bez problemu, czy w UK czy w Chinach będzie działało, bo Netflix będzie widział tylko że jesteś z USA
Lissy
23:00 28.01.2017
Dobry komentarz! 2903
dla mnie najlepsze jest że można za pomocą tego oglądać brytyjską telewizję na bbc.co.uk/iplayer za darmo
buba
20:15 22.10.2016
Dobry komentarz! 3235
u mnie tylko jest United States 09.. i netfix off.. i co?
Nick
Dobry komentarz! 3205
zmień na "netflix on" i działa :)
lockenshampoo
17:11 11.09.2016
Dobry komentarz! 3614
Działa ok ale musiałam przełączyć w regionach dla netflixa "United states" na "USA 2.1".
gringo
Dobry komentarz! 3562
załozylem konto ale nie da sie z tym polaczyc z netflixem, jakby zablokowane, a po zmianie na ten region niby łączy ale filmy nie odpalają
NNN
Dobry komentarz! 3390
u mnie wszystko śmiga cały czas bez problemów
madzik
10:01 31.08.2016
Dobry komentarz! 3636
bez sensu wszystko jest po angielsku na tej stronie
gipsy
Dobry komentarz! 3047
chcesz oglądać amerykanskiego netflixa a nie rozumiesz po angielsku... #fucklogic
xxx
19:29 22.07.2016
Dobry komentarz! 3765
działa dzięki
wonsz_rzeczny
23:51 19.06.2016
Dobry komentarz! 3984
Polecam dobrze działa ten smartdns. A ten komentarz piszę z tego ich VPN z adresu IP z UK :] Mogliście więcej napisać na ten temat, bo dają możliwość zmiany regionów VPN, czyli można mieć IP z UK, Niemiec czy Francji, jak kto chce bardzo fajne.

Twój komentarz