Jak pozbyć się białych plamek z paznokci?

Białe plamki na paznokciach mogą być prawdziwą zmorą. Najczęściej pojawiają się wczesną wiosną lub późną jesienią i towarzyszy im ogólne osłabienie i zwiększona łamliwość paznokci. Zwykle jest to spowodowane niedoborem witamin bardzo ważnych dla naszego organizmu. Białych plamek można jednak łatwo się pozbyć, stosując domowe sposoby.
1
Przede wszystkim najbardziej skutecznym i - co najważniejsze - najbardziej trwałym sposobem na pozbycie się białych plamek z paznokci jest zwiększenie ilości dostarczanych organizmowi witamin. Jeżeli istnieje taka możliwość, apteczne specyfiki warto zastąpić świeżymi owocami i warzywami, które dodatkowo będą miały doskonały wpływ na figurę. Nie należy zniechęcać się nawet w sezonie zimowym - wówczas można jeść sporo cytrusów lub mrożonych i suszonych owoców.
2
Białe plamki na paznokciach można zlikwidować także dzięki urządzaniu paznokciom ciepłych kąpieli w oliwie. Wystarczy rozgrzać kilka łyżek oliwy, dodać do niej parę kropel soku z cytryny, a następnie moczyć paznokcie w takiej miksturze przez około piętnaście minut. Zabieg warto powtarzać dwa lub trzy razy w tygodniu - pierwsze efekty można zauważyć już po kilku kąpielach.
Reklama
3
Często białe plamki są efektem niedoboru wapnia. Wzbogacenie codziennej diety w produkty bogate w wapń na pewno bardzo szybko przyniesie oczekiwane efekty w postaci pięknych i gładkich paznokci. Może to być jogurt, szklanka mleka albo twaróg.

Komentarze

Iwona Kruk
18:18 28.04.2017
Dobry komentarz! 2521
;)

Twój komentarz