Jak pozbyć się rozstępów?

Z problemem rozstępów boryka się niestety wiele kobiet. Nieestetyczne paseczki pojawiają się przede wszystkim na wewnętrznej stronie ud. Zwykle większość kobiet zakrywa je ubraniami, co jednak zrobić w lecie, kiedy przebieramy się w kostiumy kąpielowe na plaży? Już zimą warto zadbać o to, by w lecie móc cieszyć się nieskazitelnie gładkimi nogami. Sposób leczenia zależy przede wszystkim od tego, w jakiej fazie są powstające na nogach rozstępy.
1
W pierwszej fazie rozstępy dopiero zaczynają się kształtować. Wówczas na skórze pojawiają się prążki koloru czerwonego - to właśnie z nimi jest najłatwiej walczyć. W takie sytuacji warto przede wszystkim zakupić specjalną maść lub krem na rozstępy. Nie ufaj jednak reklamom - zdecydowanie korzystniej będzie udać się do apteki i zakupić kosmeceutyk - czyli produkt, który jest jednocześnie lekiem i kosmetykiem. Warto także zwrócić uwagę na jego skład. Powinien zawierać taie substancje jak kwas mlekowy, witaminy A, E i C, ekstrakt z wąkrotki azjatyckiej oraz związki krzemu. Taki kosmetyk należy aplikować na miejsca, w których pojawiają się rozstępy według zaleceń na opakowaniu. Najczęściej zalecany jest masaż newralgicznych miejsc wykonywany dwa razy dziennie.
2
O uda można zadbać także podczas każdej kąpieli. Przede wszystkim kup dobry peeling gruboziarnisty i dwa razy w tygodniu zetrzyj martwy naskórek z miejsc, w których pojawiają się rozstępy. Dzięki temu maść lub krem na rozstępy także będą się o wiele lepiej wchłaniać.
Bardzo polecanym sposobem jest między innymi peeling kawowy, który możesz samodzielnie przygotować w domu. Wystarczy zmieszać ze sobą dwie łyżki mielonej kawy i odrobinę żelu pod prysznic. Powinno być go tyle, by cała masa miała dość lejącą konsystencję, dającą łatwo rozsmarować się na udach. Taki peeling warto zaaplikować swoim nogom dwa razy w tygodniu.
Reklama
3
Skórę, na której pojawiają się rozstępy, trzeba przede wszystkim stymulować do pracy. W trakcie codziennej kąpieli nakieruj główkę prysznica na wrażliwe na rozstępy miejsca i masuj je naprzemiennie ciepłą i zimną wodą. Taki masaż pobudzi krążenie i pozwoli prowadzić bardziej efektywną walkę z rozstępami.
4
Pamiętaj jednak, że maść na rozstępy to nie wszystko. Najlepiej aplikować ją zaraz po kąpieli, kiedy jednak krem wchłonie się w skórę, warto zadbać także o jej odpowiednie nawilżenie. Jeżeli skóra będzie dobrze nawilżona i odżywiona, łatwiej będzie jej walczyć z pojawiającymi się rozstępami. Kup dobry balsam nawilżający i używaj go co najmniej dwa razy dziennie.
5
W sytuacji, kiedy mamy do czynienia ze starymi rozstępami (najczęściej nie są już czerwone, ale raczej białe. Coraz łatwiej je zauważyć, bowiem w tych miejscach skóra na przykład się nie opala, pozostawiając nieestetyczne jasne prążki), walka nie jest już taka prosta. Niestety takich rozstępów nie da się pozbyć domowymi sposobami. Warto wówczas udać się do apteki i kupić specjalistyczny krem na rozstępy (pamiętaj jednak, że musi to być lek, a nie krem, który można kupić w każdej drogerii - powinien zawierać w swoim składzie mocznik). Za jego pomocą wprawdzie nigdy nie pozbędziesz się rozstępów na dobre, jednak możesz sprawić, że wyblakną i będą mniej widoczne.
6
Jeżeli żaden z powyżej podanych sposobów nie działa, masz dwa wyjścia. Po pierwsze, możesz zaakceptować swoje rozstępy. Po drugie, możesz wybrać się do gabinetu urody i zafundować sobie laserowy zabieg, za pomocą którego można usunąć rozstępy. Pamiętaj jednak, że zazwyczaj jeden taki zabieg nie wystarcza - będziesz musiała przyjąć całą ich serię. Jest to także dość kosztowne rozwiązanie.

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy i podziel się swoimi uwagami!

Twój komentarz