Jak tanio kupić bilet lotniczy?

Wbrew powszechnemu mniemaniu znalezienie oferty cenowej znacznie bardziej korzystnej od standardowych cenników linii lotniczych nie stanowi większego problemu, o ile jest się świadomym kilku istotnych zagadnień związanych z ceną końcową biletów lotniczych. W niniejszym poradniku znajdziesz więc garść najważniejszych wskazówek.
1
Skorzystaj z serwisu umożliwiającego porównywanie ofert różnych linii lotniczych, np. skyscanner.net albo aero.pl i znajdź interesującą Cię ofertę.
2
Jeśli do planowanego terminu wylotu pozostało sporo czasu, możesz pokusić się o dokonanie rezerwacji ze sporym wyprzedzeniem. Większość linii lotniczych przy odpowiednio wczesnej rezerwacji oferuje znaczne upusty - największa szansa na spore obniżki wypada przy dokonaniu rezerwacji o 30 lub więcej dni przed planowanym terminem odlotu.
Reklama
3
Bilet weekendowy jest z reguły tańszy niż analogiczny, ale przypadający na środek tygodnia. Przy wykupieniu również lotu powrotnego (np. wylot w sobotę, powrót w niedzielę) możesz liczyć na zniżki ceny biletu powrotnego niejednokrotnie przekraczające 50% kwoty wyjściowej.
4
Unikaj lotu z przesiadkami - podróż jednoetapowa jest zazwyczaj tańsza, niż podzielona na kilka odcinków, obsługiwanych np. przez różnych przewoźników. Nie oznacza to jednak, że od tej reguły nie ma wyjątków.
5
Zwróć uwagę na ulgi związane z wiekiem, oczywiście jeśli mają one zastosowanie w Twoim przypadku. Najczęściej spotykane upusty dotyczą osób poniżej 25 roku życia lub starszych niż 65 lat.
6
Rada na koniec - czytaj uważnie wszelkie adnotacje, szczegółowe taryfy i inne regulaminowe obostrzenia związane z wybraną przez siebie ofertą. Niestety popularne szczególnie wśród tańszych przewoźników jest ukrywanie opłat dodatkowych, np. za obsługę bagażu, opłaty lotniskowe, zmiany danych dotyczących rezerwacji (termin, nazwisko pasażerów itp.) i tym podobnych spraw.

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy i podziel się swoimi uwagami!

Twój komentarz