Jak ukorzeniać gałązki forsycji?

Forsycja jest ślicznym, eterycznym krzewem, które wczesną wiosną kwitnie na żółto. Przez pozostałe pory roku jej delikatne gałązki pokrywają małe listki w świeżym, jasnozielonym kolorze. Ten piękny krzew niestety nie jest zimozielony, ale nie przeszkadza to w niczym formować z forsycji różnych figur w ogrodzie, bądź też wykorzystać jej jako żywopłotu. Forsycja bardzo łatwo się ukorzenia i przyjmuje oraz szybko rośnie, dlatego jeżeli mamy możliwość zdobycia jej gałązek, zabierzmy je, bo oznacza to, że właśnie zostaliśmy właścicielami nowego krzewu.

Co będzie potrzebne?

gałązka forsycji (może być kilka)
1
Ostrym nożem należy ściąć gałązkę z krzewu forsycji. Powinna ona mieć najmniej 30 centymetrów, ale lepiej, żeby była trochę dłuższa. Ostrość noża jest ważna, aby nie wystrzępiło się miejsce odcięcia.
2
Gałązkę umieszczamy w wazonie z wodą w ciepłym pokoju. Najlepiej ścinać gałązki, jak tylko zauważymy na nich pączki. Wówczas w mieszkaniu rozwiną nam się listki i kwiatki, a gdy zaczną więdnąć jest to sygnał, że można przejść do kolejnego kroku.
Reklama
3
Zakupujemy gałązkę w wybranym miejscu i czekamy na jej przyjęcie się. Można w ten sposób ukorzenić wiele gałązek i wbijając je na krzyż, zrobić żywopłot.

Komentarze

zawiedziona
13:42 11.04.2017
Dobry komentarz! 2521
niestety moje galazki, ktore probowalam juz parokrotnie w ten sposob ukorzenic nie dokonaly tego


Twój komentarz