Jak uprawiać słonecznik?

Jeżeli lubimy słonecznik i udało nam się trafić na taki, który ma dorodne, smaczne ziarna, zachowajmy kilkanaście z nich, ponieważ o dobry słonecznik, z dużymi ziarnami jest obecnie trudno, a wyhodować własny można bardzo łatwo.

Co będzie potrzebne?

ziarna ulubionego gatunku słonecznika
1
Wydzielmy kawałek działki, na której posiejemy nasz słonecznik, a następnie zryjmy ją i wyrównajmy grabkami.
2
Zróbmy dołki o głębokości około 10 centymetrów. Średnio dołki powinny być oddalone od siebie o około 60 centymetrów. Jest to bardzo ważne, aby odległość ta nie była zbyt mała, ponieważ wówczas zbyt gęsto rosnący słonecznik nie ma gdzie rozwinąć swoich możliwości i ma małe koła. Z kolei zbyt duże odległości pozwalają rosnąć chwastom, które wyciągają z ziemi składniki mineralne potrzebne do wzrostu roślin i wówczas słoneczniki też mają małe koła.
Reklama
3
Do każdego dołka wsypmy 3-4 ziarnka słonecznika, zasypmy je ziemią i obficie podlejmy.
4
Słonecznik zaczyna kiełkować po kilku dniach. Jeżeli zauważymy, że w jednym dołku wyrosło więcej roślin,wówczas należy je wyrwać i pozostawić tylko jedną, z reguły największą i najprostszą. Nie zapominajmy regularnie podlewać roślin.
5
Najwcześniej można zasiać słonecznik z początkiem maja, wtedy koła będą do cięcia już w lipcu. Zasiany później owocuje nawet do października.

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy i podziel się swoimi uwagami!

Twój komentarz