Jak usunąć konto na Allegro?

Chcesz usunąć konto z Allegro, ale mimo gruntownego przeglądnięcia wszystkich menu dostępnych po zalogowaniu nie udało Ci się znaleźć takiej opcji? Jak zwykle przychodzimy z pomocą :)
1
Zgłoszenie usunięcia konta można wysłać dopiero po 30 dniach od zamknięcia ostatniej aukcji, w której brałeś udział. Jeżeli spełniasz ten warunek to śmiało możesz skorzystać z formularza usuwania konta: http://allegro.pl/clear_user_data_request.php. Formularz jest dostępny po zalogowaniu do Allegro. Zgłoszenie zostanie rozpatrzone w czasie do 20 dni (widocznie dużo osób usuwa konta, skoro potrzebują na to aż tyle czasu).
2
Jeżeli w przeszłości naruszyłeś regulamin Allegro lub nie uregulowałeś wszystkich należności to mimo usunięcia konta Twoje dane osobowe nie zostaną usunięte.
Reklama
3
Jeżeli od Twojej rejestracji na Allegro nie upłynęło jeszcze 10 dni, to możesz skorzystać z tego samego formularza co w pkt. 1., a Twoje zgłoszenie zostanie potraktowane jako odstąpienie od umowy. Jeżeli po zgłoszeniu odstąpienia od umowy skorzystasz z jakiekolwiek opcji na Allegro, to Allegro potraktuje Twoje odstąpienie od umowy za anulowane. Czas rozpatrzenia to również 20 dni.

Komentarze

Ania
13:00 07.12.2014
Dobry komentarz! 6417
a Czy moge zalozyc pozniej nowe konto?
zbigniew
10:12 27.11.2013
Dobry komentarz! 7919
To powinno byc proste ale w polsce cwaniak na cwaniaku
jolka 184
13:42 05.08.2013
Dobry komentarz! 8271
Cóż z tego, że można usunąć konto, skoro ja nie pamiętam hasła, a maile z nowym w ogóle do mnie nie dochodzą? Z dyskusji z osobą z Allegro wynika, że NIE BĘDĘ JUŻ MOGŁA korzystać z Waszego konta. A konto mieć MUSZĘ, bo nie można go usunąć.

Twój komentarz