Jak usunąć wągry?

Niezależnie od tego, jak bardzo dbasz o skórę swojej twarzy, często zdarza się, że pojawiają się na niej wągry. Obecnie te nieestetyczne kropeczki są zmorą nie tylko nastolatków, ale także wielu ludzi, którzy wiek dojrzewania mają już dawno za sobą. Najczęściej wągry pojawiają się w okolicach nosa. Jak z nimi walczyć? Poniżej przedstawiamy kilka najbardziej skutecznych sposobów.
1
Jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, które należy wykonywać nie tylko po to, by pozbyć się wągrów, ale także po to, by zmniejszyć ryzyko ich występowania, jest regularne wykonywanie peelingu całej twarzy. Warto udać się do apteki i zapłacić nieco więcej za specjalistyczny i wykonany z naturalnych składników peeling do twarzy mającej skłonności do powstawania wągrów. Peeling stosuj zgodnie z zaleceniami na opakowaniu - najlepiej będzie stosować gruboziarnisty peeling dwa razy w tygodniu i delikatny, drobnoziarnisty peeling codziennie rano lub wieczorem. W czasie wykonywania zabiegu delikatnie masuj całą twarz okrężnymi ruchami. Spłukuj peeling ciepłą, ale niezbyt gorącą wodą.
2
Jeżeli Twój nos opanowały naprawdę duże ilości wągrów, możesz spróbować skorzystać z pomocy specjalnych pasków na nos. Paski usuwające wągry można bez trudu kupić w każdej drogerii lub aptece. Ich użycie jest bardzo proste. Wystarczy lekko zwilżyć chłodną wodą miejsca, w których występują wągry, następnie przykleić na te miejsca paski pozbawione folii zabezpieczającej i ponownie je zwilżyć. Po około dziesięciu minutach odklej delikatnie paski, przemyj twarz letnią wodą i ciesz się o wiele mniejszą ilością wągrów.
Reklama
3
Bardzo popularnym sposobem radzenia sobie z wągrami jest także wykorzystanie specjalnej łyżeczki unny. Wystarczy zaopatrzyć się w to narzędzie oraz sporą ilość cierpliwości, a walka z wągrami na pewno okaże się wygrana. Aby użyć łyżeczki unny, przygotuj najpierw miskę z gorącą wodą. Nachylaj się nad nią przez kilka minut, aby unosząca się znad miski para otworzyła pory w Twojej skórze. Wówczas użyj umytej w ciepłej wodzie z mydłem łyżeczki unny. Do każdego narzędzia dołączona jest instrukcja używania łyżeczki - zazwyczaj poszczególne etapy są bardzo przystępnie wytłumaczone za pomocą zdjęć lub obrazków.
4
Aby pozbyć się wągrów, możesz także przygotować domową maseczkę. Przepis jest bardzo prosty - wystarczy zmieszać jedną łyżkę żelatyny z jedną łyżką miodu. Powstałą miksturę nakładaj na wągry i pozostaw do wyschnięcia na około dwadzieścia minut. Po tym czasie delikatnie zdejmij zaschniętą maseczkę i przemyj twarz ciepłą wodą. Efekty można zauważyć już po pierwszym użyciu.
5
Wągry pomoże usunąć także naturalna maseczka ściągająca na bazie białka. Aby ją przygotować, zmieszaj białko z jajka oraz łyżeczkę soku z cytryny. Sok z cytryny możesz zastąpić także identyczną ilością soku z ogórka lub żurawiny. Tak przygotowaną maseczkę nałóż na twarz i pozostaw na około dziesięć minut. Po tym czasie przemyj twarz ciepłą wodą.
6
Bardzo dobrym sposobem na walkę z wągrami są także tak zwane parówki, czyli kąpiele parowe. Jedyne, czego potrzebujesz do ich przygotowania, to duża miska, ręcznik oraz kilka kropel soku z cytryny. Do miski wlej gorącą wodę, dodaj sok z cytryny i zamieszaj. Następnie nachyl się nad miską i zarzuć sobie ręcznik na głowę - powinien szczelnie zakrywać także miskę. Dzięki temu zapobiegniesz ucieczce pary wodnej oraz zbyt szybkiemu wychłodzeniu naparu. Nachylaj się nad miską przez dziesięć do piętnastu minut do czasu, aż gorąca para przestanie się unosić. Takie zabieg otwiera pory, dzięki czemu łatwiej będzie usunąć wągry. Po kąpieli parowej wykonaj delikatny peeling twarzy, a następnie przemyj ją sokiem z cytryny lub delikatnym tonikiem ziołowym.

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy i podziel się swoimi uwagami!

Twój komentarz