Jak wstawić zdjęcia na forum?

Fora internetowe są obecne w sieci od dawna i nic nie wskazuje, aby miały zacząć tracić na popularności. Istnieje mnóstwo rodzajów for, różnie wyglądających i oferujących różne opcje. Ich obsługa zwykle nie nastręcza problemów, ale wstawienie zdjęć czasami może być mocno utrudnione. W tym poradniku przedstawiamy sposób, jak najłatwiej pokazać zdjęcia na dowolnym forum i na dodatek zachować nad nimi później kontrolę.
1
Wejdź na bezpłatną stronę tufotki.pl i wybierz zdjęcia za pomocą przycisku lub przesuwając pliki myszką do okienka przeglądarki. Nie trzeba się nawet logować. Możesz wgrać jedno zdjęcie, ale możesz też wiele i to na raz. Zdjęcia możesz obracać za pomocą zielonej strzałki oraz zmieniać kolejność przesuwając miniaturki myszką. Jeżeli zdjęcia są za duże zostaną automatycznie zmniejszone do wygodnego rozmiaru.
2
Gdy wybierzesz zdjęcia kliknij Generuj galerię a po chwili ukaże się strona z podglądem galerii. Możesz tam dodać dowolny podpis pod każdym zdjęciem. Gdy skończysz kliknij Zapisz.
Reklama
3
Gotowe :)

Każda galeria ma swój adres (typu tufotki.pl/aFgh2), który jest unikalny i na zawsze do niej przypisany. Wystarczy skopiować adres stworzonej galerii i umieścić go w swoim poście na forum, najlepiej jako link. Wtedy każda osoba na forum będzie mogła kliknąć i obejrzeć Twoje zdjęcia. Na dole każdej galerii jest dostępny licznik wyświetleń, zatem dowiesz się przy okazji ile osób zapoznało się z fotkami.
4
Jeżeli chcesz mieć możliwość późniejszego usunięcia zdjęć lub edycji galerii możesz podać swój email. Warto to zrobić. Posiadając własne konto będziesz mieć kontrolę nad wszystkimi dodawanymi na wszelkich forach zdjęciami w jednym miejscu.
5
Powyższy sposób zadziała na każdym forum, nawet na takich jak forum.gazeta.pl, gdzie nie ma własnej opcji wgrywania zdjęć, ani osadzania ich w jakikolwiek inny sposób. Możesz go tak naprawdę użyć w dowolnym serwisie, czy to w komentarzu na blogu, czy na Facebooku, Twitterze lub Youtube.

Na niektórych forach jest możliwość osadzania zdjęć za pomocą specjalnego kodu bezpośrednio w treści posta. Aby wstawić zdjęcia w ten sposób należy skorzystać z bezpłatnego hostingu zdjęć, takiego jak np imageshack.com. Jest to jednak mniej wygodne.

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy i podziel się swoimi uwagami!

Twój komentarz