Jak wybielić zęby w domu?

Zanim podejmiesz próbę samodzielnego wybielania zębów w domowym zaciszu, musisz zdać sobie sprawę z jednej, niezwykle istotnej kwestii – niektóre z metod mogą być szkodliwe dla zębów, niektóre niszczą szkliwo, inne przyśpieszają rozwój próchnicy itp. Jedyna zdrowa metoda wybielania zębów to taka, którą stosuje się w porozumieniu ze stomatologiem. Jeśli jednak chcesz podjąć próbę samodzielnego wybielenia, to możesz spróbować poniższego sposobu.

Co będzie potrzebne?

- Cytryna
- Soda oczyszczona lub proszek do pieczenia
- Sól kuchenna
- Szczoteczka do zębów
1
Zmieszaj nieco soli kuchennej z sodą oczyszczoną w stosunku 1 do 1, nałóż na szczoteczkę i wetrzyj w zęby. Zwróć szczególną uwagę na to, by nie wcierać zbyt intensywnie, bowiem możesz w ten sposób zniszczyć całą powłokę szkliwa.
2
Wypłucz dokładnie usta.
Reklama
3
Wyciśnij na szczoteczkę sok z cytryny.
4
Wyszczotkuj zęby sokiem z cytryny.
5
Ponownie wypłucz usta.
6
Poniższe czynności powtarzaj nie częściej, niż trzy razy w tygodniu. Jeśli jednak zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy, np. inną fakturę szkliwa nazębnego, większą wrażliwość zębów na temperaturę lub smak, natychmiast przerwij próby wybielania.
7
Efekt powinien pojawić się po dwóch tygodniach stosowania wybielania. Jeśli po upływie tego czasu nie zauważysz wyraźnych oznak działania, nie przedłużaj kuracji.

Komentarze

effka
21:06 02.10.2012
Dobry komentarz! 9624
zdaniem dentystów to nie tylko nie pomaga, ale i uszkadza zęby, jeśli ktoś chce zaoszczędzić to najlepiej kupić paski wybielajace albo jakiś srodek tego typu jakwybieliczeby.pl, soda oczyszczona jest w wiekszości past, cytryna i sól uszkadzają szkliwo tak więc lepiej nie eksperymentować
anna szczyk z kielc
15:01 09.08.2012
Dobry komentarz! 9576
to nic niepomaga
Ola Kornaga z Chotylub
16:16 25.03.2012
Dobry komentarz! 9707
Mi pomogło. Dziękuję. Niestety moje zęby wybieliły się tylko odrobinę.
Michal z Polski
21:26 03.02.2013
Dobry komentarz! 9354
a ja mam zolte zeby i jakos mi to strasznie nie przeszkadza, nioe mylem ich jakbylem mlody i zaluje do tego duzo palilem a teraz no lubie sie usmiechac...

Twój komentarz