Jak wyhodować mieczyki?

Mieczyki to kwiaty o wysokich, kłosistych kwiatostanach, na których znajduje się po kilka kwiatów w jednym kolorze. Wyglądają bardzo dostojnie i świetnie nadają się na kwiat cięty. Kwitną od lata do jesieni, w zależności od tego, kiedy je posadzimy.

Co będzie potrzebne?

po jednej cebulce mieczyków ulubionego koloru
1
Aby wyhodować kilka mieczyków jednego koloru, nie trzeba wcale kupować kilku cebulek. Wystarczy jedna i odrobina cierpliwości. Mieczyki sadzimy pod koniec maja, kiedy zrobi się ciepło i będzie pewność, że przymrozki nie wrócą. Można posadzić cebulki stopniowo, jedne wcześniej, inne później. Wówczas wydłużymy czas kwitnienia. Cebulki sadzimy na głębokość około 7 cm i w odległości około 15 cm od siebie.
2
Po przekwitnięciu cebulki mieczyków należy wykopać i przechować w chłodnych i suchym miejscu przez zimę, inaczej przemarzną. Moment ich wykopywania jest właśnie tym, w którym zdobywamy nowe cebulki. Mieczyki bardzo szybko tworzą tak zwane cebulki przybyszowe i w dodatku jest ich bardzo dużo. Każda mała cebulka, to gwarancja, że wyrośnie z niej dokładnie taka sama roślina, jak ta z której pochodzi. Wystarczy starannie i delikatnie pooddzielać cebulki przybyszowe, jeżeli nie odpadły wcześniej same i gotowa spora porcja nowych roślin bez kupowania nowych cebul.
Reklama

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy i podziel się swoimi uwagami!

Twój komentarz