Jak wykadrować i obrócić zdjęcie?

Właśnie przegrałeś na komputer swoje świetne zdjęcia z aparatu cyfrowego i chciałbyś je pokazać znajomym. Ale jest kłopot - niektóre trzeba wykadrować (wyciąć potrzebny fragment zdjęcia), inne obrócić, żeby nie trzeba było obracać głowy przy oglądaniu. Jak tego dokonać nie posiadając programu graficznego? Wystarczy uruchomić przeglądarkę internetową i posłużyć się serwisem Pokazywarka.pl
1
Kliknij Dodaj zdjęcie, a następnie Przeglądaj i wybierz w okienku swoje zdjęcia. Możesz zaznaczyć wiele na raz. Gdy już zaznaczysz przyciśnij Otwórz.
2
Twoje zdjęcia zaczną się ładować do Pokazywarki. Przy każdym będzie widoczny pasek postępu, więc możesz łatwo się zorientować ile to zajmie.
Reklama
3
Gdy zdjęcia zostaną wgrane użyj opcji Wykadruj. W okienku pojawi się podgląd Twojego zdjęcia. Teraz możesz je wykadrować wedle uznania przesuwając obszar zaznaczenia. W każdej chwili możesz obrócić zdjęcie w lewo lub w prawo za pomocą opcji widocznych pod podglądem zdjęcia.
4
Gdy już skończysz kliknij Dalej i upewnij się, czy efekt odpowiada Twoim oczekiwaniom. Jeżeli wszystko jest w porządku kliknij Zapisz. Powtórz procedurę dla każdego zdjęcia, które chcesz wykadrować lub obrócić.
5
Gdy wszystkie potrzebne zdjęcia będą już przygotowane kliknij Gotowe. Rzuć okiem na podgląd strony z Twoimi zdjęciami i skorzystaj z opcji Publikuj stronę. Wyświetli Ci się odnośnik do strony zawierającej Twoje wykadrowane i obrócone zdjęcia - możesz wysłać ten link do wszystkich znajomych, którym chcesz pokazać zdjęcia. Same zdjęcia możesz pobrać na dysk klikając w nie prawym przyciskiem myszki i wybierając opcję Zapisz obrazek.
6
Jeżeli chcesz mieć możliwość późniejszej edycji swoich stron ze zdjęciami lub ich usuwania, to załóż bezpłatne konto na Pokazywarce.

Komentarze

romwlo
18:03 07.08.2014
Dobry komentarz! 7281
Wspaniale. Dziekuje za pouczenie.

Twój komentarz