Jak wykonać pedicure w domu?

Kiedy latem zaczynamy zakładać buty, odsłaniające nasze stopy, zdecydowanie warto zadbać o tę część ciała. Zwykle stopy są traktowane po macoszemu, bo nie są tak eksponowane jak chociażby dłonie. Efektem bywa odpryskujący lakier na paznokciach, popękane pięty czy widoczne odciski. Aby latem zachwycać pięknymi stopami, warto poświęcić przynajmniej raz w tygodniu nieco czasu i w zaciszu własnego domu wykonać pedicure.
1
Pierwszym krokiem do zrobienia prawdziwego i profesjonalnego pedicure jest usunięcie starego lakieru z paznokci. Zadbaj, aby usunąć dokładnie wszystkie resztki - w przeciwnym razie paznokcie u stóp nigdy nie będą wyglądały zbyt estetycznie. Do zmycia lakieru użyj zmywacza bez dodatku acetonu, który nie zniszczy płytki paznokcia.
2
Kolejnym krokiem jest odpowiednie wypolerowanie stóp za pomocą tarki. Większość osób sądzi, że najlepiej jest wykonywać ten zabieg na mokrych stopach, jednak to nieprawda. Wówczas bardzo łatwo zetrzeć za dużo rozmiękczonego naskórka i uszkodzić delikatną skórę. Zdecydowanie lepiej będzie wypolerować suche stopy, jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek innych zbiegów. Pamiętaj, aby używać tarki zgodnie ze wskazaniami - martwy naskórek powinno się ścierać delikatnie, pocierając skórę pod różnymi kątami i w różnych miejscach. Jeżeli borykasz się z problemem pękających pięt, pamiętaj o tym, aby przesuwać tarkę wzdłuż pęknięć - dzięki temu zapobiegniesz ich powiększaniu. Zamiast tarki możesz także użyć naturalnego peelingu.
Reklama
3
Kolejny etap to dokładne wymoczenie stóp. Przygotuj im prawdziwie królewską kąpiel i do wody dodaj nieco swojego ulubionego olejku eterycznego, soli do kąpieli, miodu lub specjalnych tabletek przeznaczonych do pedicure. Woda powinna być dość ciepła, jednak nie gorąca - powinnaś móc swobodnie włożyć do niej stopy. Takie moczenie stóp powinno trwać około piętnastu minut. Jeżeli woda zbyt szybko stygnie, w trakcie kąpieli możesz dolać nieco cieplejszej. Po kąpieli osusz delikatnie stopy ręcznikiem.
4
Po kąpieli zabierz się za skrócenie paznokci do odpowiedniej długości. Używaj w tym celu specjalnych cążek - tylko one zagwarantują, że paznokieć nie będzie się rozdwajał, a jego brzegi nie będą poszarpane. Obecnie modne jest przycinanie paznokci na prosto. Krańce paznokci możesz lekko zaokrąglić pilnikiem. Jest to także dobre narzędzie do usunięcia wszelkich nierówności jakie mogą pojawić się brzegu paznokcia po jego obcięciu.
5
Kolejnym etapem jest odsunięcie skórek, które narastają przy brzegach paznokcia. Do tego celu użyj specjalnego kosmetycznego patyczka. Jakkolwiek przez lata bardzo modne było obcinanie skórek, nie zalecamy tego rozwiązania. Obcinając skórki bardzo łatwo można podrażnić skórę lub skaleczyć się. Dodatkowo obcinanie powoduje, że skórki odrastają coraz szybciej i coraz mocniejsze. Jeżeli skórki są zbyt twarde, posmaruj je specjalnym preparatem zmiękczającym. Po około dwóch minutach powinny dać się z łatwością odsunąć.
6
Następnie wykonaj dokładny peeling stóp. Na rynku istnieje wiele preparatów, które są przeznaczone specjalnie do ścierania martwego naskórka podczas wykonywania pedicure. Możesz także użyć samodzielnie przygotowanego peelingu cukrowego.
7
Bardzo istotną kwestią jest odpowiednie nawilżenie stóp. Po wykonaniu peelingu powinnaś wsmarować w nie nawilżający krem lub specjalną maskę do stóp. Jeżeli zdecydujesz się na maskę, bardzo dobrym pomysłem będzie założenie grubych skarpet na czas, kiedy preparat znajduje się na Twoich stopach. Dzięki temu maska wchłonie w stopy o wiele lepiej, skuteczniej je odżywiając.
8
Ostatni etap to nałożenie na paznokcie lakieru. Najbardziej klasyczny jest oczywiście pedicure francuski, jednak latem możesz sobie pozwolić na więcej ekstrawagancji. Paznokcie u stóp w kolorze krwistej czerwieni lub głębokiego bordo będą wyglądały doskonale w każdych butach.

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy i podziel się swoimi uwagami!

Twój komentarz