Jak wyleczyć chrapanie?

Chrapanie podczas snu jest nieprzyjemnym objawem, który może być dokuczliwy zarówno dla Ciebie (wyśpisz się gorzej z uwagi na częste wybudzanie się, utrudnione oddychanie i związany z tym niespokojny sen) oraz dla Twojego partnera/partnerki (odgłosy chrapania mogą uniemożliwić zaśnięcie innej osobie). Jest jednak kilka sposobów, które możesz wypróbować celem pozbycia się chrapania podczas snu:
1
Śpij na boku zamiast na wznak – w dużej mierze chrapanie występuje wyłącznie podczas spania w pozycji na wznak.
2
Wyklucz spożywanie alkoholu, leków uspokajających lub nasennych, ciężkostrawnych tłustych potraw, mleka sojowego oraz krowiego – powyższe składniki diety lub leki powodują zwiększone wydzielanie śluzu w gardle lub rozluźnienie mięśni, w tym również gardła i krtani. Nieprawidłowa praca tych mięśni jest bezpośrednim powodem chrapania.
Reklama
3
Jeśli cierpisz na nadwagę, postaraj się o zrzucenie zbędnych kilogramów. Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach krtani jest jednym z powodów chrapania, niezależnie od pozycji, w której śpisz.
4
Jeśli powyższe propozycje nie rozwiązują Twojego problemu, rozważ poddanie się zabiegowi radiochirurgicznemu, czyli bezbolesnej korekcie kształtu gardła, dzięki której wzmocnione zostaną ścianki krtani i poprawiona jej drożność, a więc zniknie podstawowa przyczyna powstania dokuczliwego chrapania.

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy i podziel się swoimi uwagami!

Twój komentarz