Jak wzmocnić łamliwe włosy?

Kruche i łamliwe włosy to problem, z którym boryka się niejedna kobieta. Z tym problemem wiele osób ma do czynienia szczególnie zimą, kiedy włosy po pierwsze są narażone na działanie śniegu, mrozu i wiatru, po drugie zaś niszczone są przez nakładane na głowy czapki i kaptury. Drugą przyczyną zwiększonej kruchości włosów jest natomiast ich częste farbowanie. Przywrócenie włosów do dobrej kondycji wymaga wiele pracy i cierpliwości, nie jest jednak niemożliwe. Poniżej przedstawiamy kilka zasad, których należy przestrzegać przede wszystkim w trakcie mycia i czesania łamliwych włosów.
1
Pamiętaj, aby zawsze rozczesywać włosy przed ich umyciem. Jeżeli zamoczysz splątane włosy, ich rozczesanie po umyciu będzie o wiele trudniejsze. Tymczasem plątanie włosów potęguje efekt łamliwości - kruche włosy będą zahaczać o siebie, w efekcie tworząc jeszcze większą plątaninę i łamiąc kolejne z nich.
2
Myj włosy najbardziej delikatnie jak tylko się da. Nie szarp włosów ani nie trzyj skóry głowy - najbardziej efektywne mycie polega na delikatnym wmasowywaniu szamponu we włosy. Pamiętaj, aby przed nałożeniem szamponu na włosy rozcieńczyć go w ciepłej wodzie. Dzięki temu nie będzie tak bardzo podrażniał delikatnych włosów.
Reklama
3
Włosy powinno się myć w letniej wodzie. Woda przekraczająca temperaturę ludzkiego ciała jest dla nich bardzo niekorzystna i może powodować dodatkowe osłabienie. Podczas ostatniego płukania możesz przez kilka sekund obmyć końcówki włosów zimną wodą - to spowoduje zamknięcie porów na włosach i je wzmocni.
4
Zawsze po umyciu włosów nałóż na nie odpowiednią do Twojego typu włosów maskę proteinową. Proteiny wzmocnią włosy i wygładzą je - to znacząco ułatwi ich późniejsze rozczesywanie, dzięki czemu unikniesz dalszego plątania i łamania włosów. Nałóż odżywkę zgodnie z instrukcją na opakowaniu - część z nich należy spłukać, inne zaś nie; różny jest także czas, jaki powinnaś spędzić z odżywką nałożoną na włosy.
5
Po myciu nie staraj się suszyć włosów ręcznikiem! Ten popularny sposób ma na nie fatalny wpływ. Materiał, z którego wykonywane są ręczniki, jest zbyt ciężki i obciążający dla włosów. Tarcie włosów ręcznikiem sprawia, że coraz bardziej się łamią. Najlepiej pozostawić włosy bez suszenia, jeżeli jednak chcesz je nieco osuszyć, użyj delikatnej bawełnianej szmatki.
6
Na jakiś czas zrezygnuj z używania prostownicy, lokówki oraz jakichkolwiek innych urządzeń, które nagrzewane są do wysokich temperatur. Staraj się unikać także suszenia włosów. Jeżeli musisz to zrobić, trzymaj suszarkę co najmniej dwadzieścia centymetrów od skóry głowy. Suszenie należy rozpoczynać od czubka głowy, kierując się ku końcówkom.
7
Łamliwe włosy wymagają regularnego podcinania końcówek. To właśnie końce włosów są najbardziej osłabione i narażone na łamanie się. Comiesięczna wizyta u fryzjera i obcięcie co najmniej centymetra włosów nie spowoduje drastycznej zmiany w Twoim wyglądzie, a na pewno pozwoli pozbyć się problemu łamliwych włosów.

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy i podziel się swoimi uwagami!

Twój komentarz