Jak założyć konto w Alior Sync?

Alior Sync to młody bank internetowy, który z impetem wszedł na rynek, przedstawiając ofertę sporo korzystniejszą od konkurencyjnych. Głównymi atutami darmowego konta osobistego w Alior Sync jest cashback, czyli zwrot 5% kwoty zakupów dokonywanych przez internet (zwracają aż 50 zł miesięcznie!) oraz bezpłatne przelewy i wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą. Jeśli dodamy do tego wygodny i prosty w obsłudze system transakcyjny, otrzymujemy konto które warto założyć, nawet jeżeli już posiadamy główne konto w innym banku. W końcu jest za darmo, a dodatkowe 50 zł miesięcznie na pewno Ci się przyda. Jeśli zastosujesz się do poniższego poradnika, to łatwo założysz konto w Alior Sync w kilka minut, nawet nie wychodząc z domu.

Co będzie potrzebne?

- dowód osobisty lub paszport
- kilka minut czasu
1
Otwórz wniosek o założenie konta Alior Sync. Następnie uzupełnij dane kontaktowe - imię, drugie imię (jeśli posiadasz) nazwisko, adres email i nr telefonu.
2
Drugi krok to dane osobowe - PESEL i nr dowodu osobistego, termin jego ważność. Data urodzin zostanie wyliczona automatycznie z PESEL.

W drugim kroku masz też do wyboru sposób zawarcia umowy, albo w pełni online, potwierdzając ją przelewem z innego banku, albo za pomocą dokumentów przesłanych kurierem. Jeżeli tylko posiadasz jakieś konto w innym banku gorąco polecamy tę pierwszą opcję, dzięki niej założysz konto najłatwiej i najszybciej. Oczywiście możesz też wybrać drugą opcję, czyli wysyłkę dokumentów do podpisania kurierem, wtedy założenie konta zajmie kilka dni, ale efekt końcowy będzie ten sam.
Reklama
3
Teraz adres, czyli wpisz swój adres zameldowania - ulica, nr domu, kod pocztowy, miejscowość. Jeżeli posiadasz inny adres korespondencyjny to zaznacz odpowiednią opcję i go uzupełnij.
4
W kolejnym, czwartym kroku możesz zamówić kartę debetową, aby płacić nią w sklepach i wypłacać pieniądze z bankomatów. Zamiast karty można zamówić naklejkę zbliżeniową, którą możesz przykleić np na telefon i zawsze mieć przy sobie, ale z bankomatu pieniędzy w ten sposób nie wypłacisz.

Zarówno karta jak i naklejka są bezpłatne i bardzo ładne, warto zatem skorzystać.
5
W ostatnim kroku wybierz obrazek bezpieczeństwa (to takie dodatkowe zabezpieczenie), oraz zaakceptuj obydwa oświadczenia. Możesz tu też pobrać wzór umowy, tabelę opłat i prowizji i regulamin. Gdy skończysz kliknij wyślij wniosek.
6
Jeżeli wybrałeś potwierdzenie założenia konta przelewem z innego banku to teraz wpisz numer tego konta. Nie możesz się pomylić. Z tego właśnie konta musisz przelać dowolną kwotę, wystarczy nawet 1 grosz, na swoje nowe konto w Alior Sync i w ten sposób bank potwierdzi Twoje dane. To bardzo wygodne, czyż nie?

Gdy tylko przelew dojdzie Twoje konto zostanie aktywowane, a usługi Alior Sync będą w pełni do Twojej dyspozycji. Zajęło to tylko kilka minut, tak jak obiecaliśmy.

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy i podziel się swoimi uwagami!

Twój komentarz