Jak zresetować hasło w Windows?

Hasła mają to do siebie, że czasem każdemu zdarzy się ich zapomnieć. Pół biedy, jeśli mamy je gdzieś zapisane, ale w innych wypadkach trzeba zastosować jeden z poniższych sposobów na zresetowanie hasła i uzyskanie dostępu do danych. Należy jednak mieć na uwadze, że jeśli używasz szyfrowania plików lub szyfrowania e-maili to po zresetowaniu hasła utracisz do nich dostęp!
1
Jeśli masz dostęp do konta Administratora (lub innego o podobnych uprawnieniach), możesz wykorzystać prostą metodę na wprowadzenie nowego hasła. Kliknij Start -> Uruchom, wpisz cmd i kliknij Enter. W oknie linii poleceń wpisz net user * i wciśnij klawisz Enter (podaj swoją nazwę użytkownika zamiast ciągu ). Pojawi się monit o podanie nowego hasła, wpisz wybrane przez siebie, następnie powtórz hasło i potwierdź Enterem.
2
Gdy nie możesz w ogóle zalogować się do swojego systemu operacyjnego, musisz skorzystać z narzędzi zewnętrznych. W tym celu ściągnij z internetu Hiren's Boot CD (jest to plik w formacie ISO) i wypal jego zawartość na płytę CD - uzyskasz w ten sposób bootowalną płytę z zestawem różnorakich narzędzi. Wypróbuj takie programy, jak NTPWD, NTPWEdit, Offline NT Password Changer lub Password Renew. Są to bardzo proste narzędzia, wystarczy postępować według instrukcji wyświetlonej na ekranie.
Reklama
3
Wykorzystaj Dysk Resetowania Hasła systemu Windows, jeśli takowym dysponujesz. Na ekranie logowania kliknij przycisk Resetuj hasło, a następnie włóż dysk resetowania i postępuj według instrukcji na ekranie.

Komentarze

PelPol
17:25 23.03.2013
Dobry komentarz! 8391
jak juz beda pokazane konta to kliknij ctr+alt+delete i wpisz w loginie administrator a w haslo zostaw puste
DarkMazin
09:26 16.09.2012
Dobry komentarz! 8598
Tak ale nie dziala jak masz blokowanego Adminia panie "dobre pomysly" Albo reset hasla albo format.
Kudłaszcz
15:46 15.02.2012
Dobry komentarz! 8876
A nie lepiej zrobić to przez BIOS-a ??
Włączając komputer klikamy delete na starcie potem na zmianę klikamy F8 lub F12
(zależy od wersji BIOS-a ) i uruchamiamy komputer w trybie awaryjnym gdzie pojawi się konto wchodzimy na nie kolejno do tam w i kasujemy hasło z naszego konta :) teraz resetujemy komputer
""włala"" i gotowe teraz można spokojnie korzystać z komputera ;)

Twój komentarz