Jak zrobić domowy peeling cukrowy?

Domowy peeling cukrowy wręcz bije rekordy popularności. Jego przygotowanie jest dziecinnie proste, a korzyści, jakie przynosi regularny peeling skóry - nieocenione. Warto poświęcić chwilę czasu na przygotowanie peelingu cukrowego, który sprawia, że skóra staje się lśniąca, odżywiona i jedwabista.

Co będzie potrzebne?

- 3/4 szklanki brązowego cukru
- łyżka oliwy
- kilka kropel naturalnego olejku eterycznego
- woda
1
Wsyp cukier do miski, w której łatwo będzie Ci wymieszać wszystkie potrzebne składniki. Najlepiej użyć jest cukru brązowego, którego kryształy są większe niż kryształki cukru białego. Możesz jednak użyć także gruboziarnistego cukru białego. Im większe kryształki, tym dłużej będzie można przechowywać peeling i tym skuteczniej będzie usuwał martwy naskórek z Twojego ciała.
2
Powoli wlej do miski łyżkę oliwy. Wymieszaj ją z cukrem - powinna wsiąknąć w kryształki, nieco je zmiękczając.
Reklama
3
Kolejny krok to dodanie do peelingu Twojego ulubionego olejku zapachowego. Ważne, żeby był to olejek naturalny, bo tylko taki da gwarancję, że skóra nie zostanie podrażniona. Możesz użyć także olejku do masażu - w tym wypadku jednak należy dodać go nieco więcej, bo jego zapach jest o wiele mniej intensywny niż zapach olejków eterycznych. Jeżeli nie masz olejku, możesz zastąpić go innym składnikiem zapachowym - na przykład odrobiną soku z cytryny, soku z pomarańczy albo startej z tych owoców skórki. Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki.
4
Najważniejsze, aby zachować odpowiednią konsystencję peelingu. Kryształy cukry nie powinny być rozpuszczone, ale zarazem lekko wilgotne. Peeling powinien mieć kleistą, dość zwartą konsystencję. Jeżeli jest zbyt suchy, możesz dodać do niego odrobinę wody. Jeżeli natomiast stał się zbyt płynny, może uratować go dosypanie większej ilości cukru.
5
Przygotowany w ten sposób peeling przechowuj w chłodnym i zacienionym miejscu w szczelnie zamkniętym słoiczku. Nie powinien być narażony na zbyt wysokie temperatury, które mogą spowodować rozpuszczenie się kryształków cukru. Używaj peelingu dwa razy w tygodniu do oczyszczenia całego ciała i usunięcia martwego naskórka.

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy i podziel się swoimi uwagami!

Twój komentarz