Jak zrobić makijaż smokey eyes?

Makijaż typu "smoky eyes" jest uważany za jeden z najbardziej klasycznych make-upów. Jego zrobienie wprawdzie wymaga nieco wprawy, jednak bez dwóch zdań warto nauczyć się go robić. Przydymione oko prezentuje się bardzo elegancko i doskonale sprawdza się jako klasyczny, ale zarazem seksowny makijaż wieczorowy. "Smoky eyes" to makijaż, który najprawdopodobniej będzie zawsze modny - jego klasa nie przemija już od wielu lat.

Co będzie potrzebne?

- czarna kredka do oczu
- czarny matowy cień do powiek
- szary matowy cień do powiek
- biały cień do powiek
- czarny tusz do rzęs
- baza pod makijaż
- puder w kolorze twarzy
1
Na górną powiekę nałóż bazę pod makijaż, a następnie lekko ją przypudruj. Dzięki temu unikniesz rozmazania makijażu. Baza sprawi, że będzie o wiele trwalszy i będzie mógł cieszyć oko przez cały wieczór, a nawet szaloną noc.
2
Nad górną linią rzęs namaluj czarną kredką dość grubą kreskę. Im miększej kredki do tego celu użyjesz, tym lepiej. Następnie opuszką palca lub czystym pędzelkiem delikatnie rozetrzyj namalowaną kreskę na całej powiece.
Reklama
3
Następnie na górną powiekę za pomocą pędzelka nałóż czarny cień. Wskazane jest, by nałożyć go nieco więcej u góry - tak, by wystawał poza powiekę. Następnie rozetrzyj brzegi czarnego cienia pędzelkiem, tak aby były nieco rozmazane i granica pomiędzy pomalowaną i niepomalowaną częścią twarzy się zatarła.
4
Na granicę dolnej powieki, tuż pod rzęsami, nałóż pędzelkiem czarny cień. Staraj się dokładnie obrysować to miejsce dokładnie tak, jak zwykle robisz to kredką do oczu. Następnie w to samo miejsce w identyczny sposób nałóż szary cień. Rozetrzyj oba cienie pędzelkiem tak, aby wymieszały się ze sobą.
5
Na pędzelek nałóż odrobinę białego cienia i wetrzyj go w wewnętrznym kąciku oka. Powinien być mocno rozjaśniony. Następnie pędzelkiem rozetrzyj granicę pomiędzy białym a czarnym cieniem na górnej powiece.
6
Kolejny etap to dokładne obrysowanie tak zwanej linii wodnej, czyli miejsc tuż nad dolną powieką oraz tuż pod górną powieką. Jeżeli dysponujesz także twardszą kredką do powiek, możesz użyć jej właśnie teraz.
7
Starannie nałóż na rzęsy czarny tusz. Powinnaś zadbać o nałożenie jego sporej warstwy, jednak uważaj, żeby nie przesadzić z jego ilością. Zbyt gruba warstwa tuszu może doprowadzić do sklejania się rzęs, które nie wyglądają wówczas zbyt estetycznie.

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy i podziel się swoimi uwagami!

Twój komentarz