Jak zrobić syrop z cebuli?

Syrop z cebuli jest znanym od pokoleń domowym sposobem na złagodzenie nieprzyjemnych skutków przeziębienia, w szczególności uporczywego kaszlu. Regularnie przyjmowany w okresie jesienno-zimowym znakomicie poprawia naturalną odporność organizmu, zmniejszając tym samym skłonność do popularnych w tej porze roku infekcji typu grypa, katar lub też angina.

Co będzie potrzebne?

- Cebula w liczbie kilku sztuk.
- Cukier i/lub miód.
- Litrowy słoik z zakrętką.
- Opcjonalnie kilka ząbków czosnku.
1
Dokładnie umyj i obierz dwie lub trzy cebule. Pokrój na cienkie plastry, a następnie rozdziel poszczególne warstwy tak, aby uzyskać pojedyczne paski.
Możesz zastosować cebulę białą lub czerwoną - ta ostatnia charakteryzuje się mniej intensywnym smakiem, co może być pomocne w przypadku dzieci lub osób uprzedzonych do smaku cebuli.
2
Dno słoika przykryj cienką warstwą cukru lub miodu. Możesz zastosować miód płynny lub już zastygły, nie ma to żadnego znaczenia.
Reklama
3
Na cukier bądź miód ułóż grubą warstwę pasków cebuli, następnie dokładnie ją ugnieć, np. tłuczkiem do ucierania ciasta. Cebulę zasyp kolejną warstwą cukru lub zalej ją miodem. Następnie połóż kolejną warstwę cebuli, ugnieć i znów zasyp cukrem. Powtarzaj tworzenie warstw do wyczerpania cebuli lub zapełnienia słoika.
Możesz również
4
Opcjonalnie możesz do każdej warstwy cebuli dodać rozgnieciony ząbek czosnku.
5
Słoik z cebulą i cukrem dokładnie zakręć i odstaw na kilkanaście godzin. Już po kilku powinieneś zauważyć tworzenie się syropu na dnie słoika. Możesz co kilka godzin potrząsnąć słoikiem.
6
Kiedy syrop jest gotowy, podawaj go dziecku za pomocą łyżeczki, dwa do trzech razy dziennie, jednak nie więcej niż dwie łyżeczki naraz.
7
Nie odlewaj syropu ze słoika do osobnego pojemnika, straci on w ten sposób swoje działanie lecznicze. Jeśli syrop się w słoiku powoli kończy, możesz spróbować ponownie mocno ugnieść cebulę wyciskając w ten sposób resztki soku.

Komentarze

chory człowiek
14:56 21.01.2013
Dobry komentarz! 7086
bardzo dziekuję jestem już zdrów .

Twój komentarz