Jak nawilżyć przesuszone włosy?

Przesuszające się włosy to prawdziwy koszmar niejednej kobiety. Często bowiem zapominamy, że o włosy trzeba dbać niezależnie od pory roku - latem są osłabiane przez słoną morską wodę i promienie słoneczne, zaś zimą przez noszone na głowach czapki i kaptury. Dogłębne nawilżenie włosów wcale nie jest takie łatwe i często wymaga wizyty u specjalisty. Istnieje jednak kilka sposobów, które warto wypróbować w domowym zaciszu.
1
Zawsze warto zacząć od jak najbardziej naturalnych metod. Z tego powodu ratunkiem dla przesuszających się włosów może być dobrej jakości oliwa z oliwek. Aby nawilżyć włosy, wystarczy pół godziny przed ich umyciem wetrzeć w nie dwie łyżki oliwy. Zabieg ten warto powtarzać podczas każdego mycia włosów - wówczas efekt nawilżenia można zauważyć już po kilku tygodniach. Co najważniejsze, oliwa łatwo się zmywa i nie powoduje, że włosy stają się tłuste. Wnikając do ich wnętrza, doskonale nawilża pojedyncze kosmyki.
2
Bardzo ważną kwestią w walce o nawilżone włosy jest także zrezygnowanie - przynajmniej tymczasowo - z wszelkiego rodzaju zabiegów stylizacyjnych. Chcąc zachować włosy w jak najlepszej kondycji, powinno się odstawić na jakiś czas żele, woski, pianki i inne produkty do stylizacji włosów. Częste używanie suszarki, lokówki czy prostownicy także sprawia, że włosy są osłabione i podatne na wysuszanie. Po rezygnacji z tych wszystkich zabiegów już po kilku tygodniach można zauważyć, że włosy wyraźnie stają się bardziej nawilżone, mocniejsze i jędrne.
Reklama
3
Dobrze znany jest także zbawienny wpływ jajka na kondycję przesuszonych włosów. Wiele kobiet pół godziny przed myciem nakłada na skórę głowy jajko lub maseczkę stworzoną na jego bazie. Aby zrobić taki domowy kosmetyk, wystarczy zmieszać jedno surowe jajko z łyżką oliwy oraz kilkoma kroplami soku z cytryny. Tak przygotowaną miksturą należy wysmarować włosy, owinąć głowę ręcznikiem i po pół godzinie delikatnie umyć włosy. Witaminy i mikroelementy zawarte w jajku szybko sprawią, że włosy staną się bardziej nawilżone i błyszczące.
4
Oprócz domowych maseczek i płukanek, dobrze jest dobrać również odpowiednie kosmetyki do włosów. Szampon, którym są myte, nie powinien zawierać w swoim składzie SLS (Sodium Lauryl Sulfate lub Sodium Laureth Sulfate). Dla osób, które dbają o kondycję swoich włosów, najczęściej polecane są naturalne szampony ziołowe. Jedynym ich mankamentem jest fakt, iż często powodują plątanie się włosów - z tym jednak można sobie poradzić za pomocą odpowiednio dobranej maseczki lub odżywki.
5
Na kondycję włosów stosunkowo duży wpływ ma także jakość wody używanej do ich mycia. Twarda woda, która niestety często płynie z kranów we wszystkich większych miastach, może powodować skłonność do przesuszania się włosów. Z tego powodu zawsze podczas mycia włosów warto mieć w zasięgu ręki butelkowaną wodę mineralną. Ostatnie płukanie powinno zostać wykonane właśnie za jej pomocą. Zmineralizowana woda przede wszystkim odżywi włosy. Dodatkowo powinna mieć temperaturę pokojową - taka chłodna woda spowoduje zamknięcie cebulek włosowych, dzięki czemu włosy nie będą się niszczyć podczas suszenia czy rozczesywania.

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy i podziel się swoimi uwagami!

Twój komentarz