Jak długo utrzymać letnią opaleniznę?

Chyba każda kobieta lubi długo cieszyć się letnią opalenizną. Przede wszystkim wygląda ona o wiele lepiej niż opalenizna, którą można nabyć w solarium, po drugie zaś jest o wiele zdrowsza. W jaki sposób zachować wspomnienie lata na dłużej?
1
O to, by opalenizna przetrwała dłużej, należy zadbać jeszcze przed rozpoczęciem samego procesu opalania. Przede wszystkim zadbaj o to, by stosować odpowiednie do Twojej karnacji oraz stopnia opalenia olejki do opalania lub kremy z filtrem. Wprawdzie skóra będzie opalać się nieco wolniej, jednak będzie to o wiele bardziej bezpieczne. Taka opalenizna jest także dużo bardziej trwała i utrzyma się przez wiele miesięcy.
2
Po każdym opalaniu zadbaj o to, by na całej skórze zrobić gruboziarnisty peeling. Dzięki temu złuszczysz martwy naskórek, blokujący dostęp promieni słonecznych do głębszych warstw skóry. Opalenizna naskórka jest o wiele mniej trwała - jeżeli zaś się go nie pozbędziesz zawczasu, Twoja opalenizna zniknie już po kilku tygodniach.
Reklama
3
Przekonaj się do balsamów nawilżających, które poprawią wygląd Twojej skóry i wzmocnią nabytą w czasie lata opaleniznę. Nie chodzi tutaj o balsamy brązujące, które niestety zawierają wiele szkodliwych dla skóry składników, ale na przykład o balsam z masłem kakaowym. Dzięki niemu uda Ci się utrzymać dłużej zdrowy kolor skóry.
4
Jedz codziennie dużo świeżych warzyw i owoców. Wbrew pozorom to, co jemy, ma ogromny wpływ na wygląd naszej skóry - dzięki regularnym przyjmowaniu dawki witamin zawartych w warzywach i owocach skóra będzie wyglądała bardziej świeżo, dzięki czemu podkreślisz opaleniznę. Zdrowy i nieco bardziej brązowy kolor skóry zapewnią Ci przede wszystkim marchewki - wypijaj przynajmniej szklankę soku marchewkowego lub zjadaj kilka surowych marchewek dziennie.
5
Specyfikiem, którego możesz użyć do podkreślenia swojej letniej opalenizny, jest także na przykład olejek rozświetlający. Większość z nich zawiera w swoim składzie bardzo zdrowy dla skóry olejek arganowy, który sprawi, że będzie wyglądała na bardziej rozświetloną.
6
Najważniejszą kwestią jest przede wszystkim dobre nawilżenie skóry. Przyjrzyj się dobrze swoim olejkom czy żelom pod prysznic lub płynom do kąpieli. Wybieraj te, które mają silne właściwości nawilżające. Dzięki odpowiedniemu poziomowi nawilżenia skóra będzie wyglądała o wiele zdrowiej.
7
Dobrym sposobem na dłuższe utrzymanie letniej opalenizny jest także korzystanie w środku zimy z solarium. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać ze zbyt częstymi wizytami, bo zamiast piękną letnią opalenizną będziesz mogła pochwalić się raczej opalenizną nieestetyczną i pomarańczową. Dwie wizyty w miesiącu, każda trwająca maksymalnie pięć minut, będą optymalne. Dzięki temu nie przesadzić z efektem opalania, a Twoja skóra wciąż będzie delikatnie i elegancko brązowa.

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, bądź pierwszy i podziel się swoimi uwagami!

Twój komentarz