Jak oglądać angielską telewizję BBC na iPlayer w Polsce?

Oglądanie telewizji po angielsku to świetna metoda nauki i doskonalenia znajomości angielskiego. Można w ten sposób uzyskać kontakt z prawdziwym, żywym językiem i bogactwem różnych akcentów, z których słynie Wielka Brytania. Szczególnie polecana jest tutaj angielska telewizja BBC, która nagrywa wysokiej jakości programy i jest jedną z najlepszych telewizji publicznych na świecie. A dzięki udostępnionemu przez BBC serwisowi iPlayer możemy oglądać programy takie jak BBC One, BBC Two, BBC Three i inne - online przez internet. Z tego poradnika dowiesz się jak najłatwiej tego dokonać mieszkając w Polsce.

Co będzie potrzebne?

- 3 minuty czasu
- przeglądarka internetowa
1
Szybko i bez instalowania czegokolwiek
Sam serwis iPlayer jest dostępny dla każdego, ale poza Wielką Brytanią nie można oglądać żadnych programów. Pozostaje przeprowadzić się na Wyspy albo... sprawić, że nasz komputer będzie identyfikowany przez ten serwis jako zlokalizowany w Anglii. Można to osiągnąć za pomocą tunelowania VPN, ale na szczęście istnieje dużo prostsza metoda - Smart DNS. Jej zalety to prostota uruchomienia, bezpieczeństwo i brak jakiegokolwiek spowolnienia połączenia. Nie trzeba nic instalować, dzięki czemu szybko można uzyskać możliwość oglądania angielskiej telewizji na iPlayerze - zarówno na komputerze, jak i na smartfonie, tablecie, a nawet na telewizorze smart tv (jeżeli tylko masz na nim aplikację iPlayer).
2
Załóż Smart DNS
Wejdź na stronę Smart DNS i kliknij opcję Sign up w menu u góry. Wypełnij krótki formularz (zajmie to nie więcej niż 10 sekund). Następnie kliknij w link potwierdzający wysłany mailem. Smart DNS jest zupełnie bezpłatny na 14 dni, nie trzeba podawać żadnych danych związanych z płatnościami. Tak więc możesz oglądać iPlayer przez dwa tygodnie zupełnie za darmo i bez zobowiązań.
Reklama
3
Ustaw DNS
Zaloguj się na swoje konto Smart DNS. Na ekranie powitalnym zobaczysz informację, że Twoje konto jest aktywne, ale adresy DNS nie są ustawione. Ustaw adresy DNS usługi Smart DNS na swoim komputerze (czy innym urządzeniu, którego chcesz używać) - 46.166.189.68 oraz 54.93.173.153. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić kliknij Setup, gdzie znajdziesz instrukcje krok po kroku jak ustawić serwery DNS na wszystkich popularnych systemach operacyjnych, smartfonach, telewizorach, konsolach i routerach. Jeśli ustawisz Smart DNS na routerze będziesz mógł korzystać z iPlayera na wszystkich urządzeniach podłączonych do routera.

Jeżeli kiedyś adres IP Twojego komputera ulegnie zmianie to po zalogowaniu na konto Smart DNS możesz aktywować nowy adres - wytarczy wtedy kliknąć "Activate".
4
Oglądaj BBC na iPlayer
Tak, to tyle. Dla pewności, że nowe ustawienia są aktywne możesz zrestartować komputer, ale prawdopodobnie nie będzie to konieczne. Możesz wejść na iPlayer i oglądać co zechcesz. Dostępne są teraz dla Ciebie programy:
- BBC One
- BBC Two
- BBC Three
- BBC Four
- CBBC (kanał dla nastolatków)
- CBeebies (kanał dla dzieci)
- BBC News
- BBC Alba

Możesz oglądać program na żywo, a także wszystkie dostępne programy na żądanie. Pamiętaj, że za pomocą ikonki "S" w prawym dolnym rogu odtwarzacza możesz włączyć napisy, co bardzo ułatwia naukę angielskiego.
5
Możesz też oglądać więcej angielskich kanałów
Smart DNS obsługuje też serwisy innych angielskich telewizji, możesz więc też bezpłatnie oglądać kanały Channel4:
- Channel 4
- E4
- More4
- Film4 (kanał filmowy)
- 4Seven

A także telewizję ITV:
- ITV
- ITV2
- itvBE
- ITV3
- ITV4
- CITV (kanał dla dzieci)
6
14 dni za darmo, a co potem?
Po 14 dniach Smart DNS na Twoim komputerze przestanie odblokowywać angielską telewizję online. Jeżeli uznasz, że warto to możesz zalogować się na swoje konto i wybrać jedną z opcji - na miesiąc, na 3 miesiące, 12 miesięcy lub 24 miesiące. Zdecydowanie najtaniej wychodzi abonament na 24 miesiące, bo w przeliczeniu wychodzi 2$ (czyli 8 zł) miesięcznie, natomiast przy opcji rocznej jest to 3,33$ (czyli 13 zł) miesięcznie.

Dodatkowym bonusem jest, że posiadacze abonamentu otrzymują w cenie również konto VPN (wiele różnych krajów do wyboru), dzięki któremu można np. anonimowo korzystać z internetu lub bezpiecznie pobierać pliki z torrentów.

Komentarze

raul
21:19 26.03.2017
Dobry komentarz! 3081
Działa thx
Jonak
23:33 05.03.2017
Dobry komentarz! 3230
dobre!

Twój komentarz