Jak sprawić, aby kotu nie wypadała sierść?

Koty to bardzo popularne zwierzątka domowe - nie bez powodu. Są bardzo miłe i chyba każdy lubi głaskać ich miękkie futerko. Prawdopodobnie każdy też woli, aby to futerko pozostawało na kocie, na nie na dywanie, ubraniach, meblach i w każdym innym zakamarku. Jak zatem sprawić, aby nasz ulubieniec tracił mniej sierści?
1
Najprostszym sposobem jest zakup specjalnej szczotki dla kotów. Szczotkując kota codziennie ograniczysz wypadanie włosów w domu, a samo szczotkowanie będzie masażem który poprawi ukrwienie skóry. Szczotki różnią się skutecznością, najlepsze opinie zbiera szczotka o nazwie Furminator, która potrafi z domowego futrzaka ściągnąć zadziwiającą ilość włosów. Niektórzy polecają również ściąganie sierści za pomocą wilgotnej ścierki.
2
Kolejnym krokiem jest zmiana diety. Czy Twój kot na pewno odżywia się w sposób odpowiedni dla kotów? Koniecznie odstaw wszelkie resztki ze stołu, kot nie powinien jeść wędlin, ani wszelkich produktów z przyprawami i solą. Najlepsze dla kota będzie delikatnie wyparzone mięso, a do picia woda. Nie dawaj kotu mleka - ono jest dobre tylko dla cieląt. Jeżeli dajesz kotu gotową karmę to niech to będzie karma dobrej jakości. Te dostępne w supermarketach niestety zawierają w swoim składzie głównie zboże. A czy dzikie koty żywią się zbożem? Karma dla kotów powinna w swoim składzie zawierać przede wszystkim mięso.
Reklama
3
Jeżeli wciąż kot linieje to zabierz go to weterynarza. Może cierpi na niedobór minerałów lub witamin? A może ma robaki?
4
Koty żyjące w mieszkaniach i nie wychodzące na dwór czasami potrafią gubić sierść przez cały rok ze względu na małe różnice temperatur. Koty mają inne futro na lato, a inne, grubsze, na zimę. Jeżeli w zimie mocno grzeją kaloryfery to niestety organizm kota się rozstawia i kot może linieć przez cały rok. Wówczas pozostaje Ci tylko regularne szczotkowanie.

Komentarze

Robert
17:29 08.07.2017
Dobry komentarz! 1869
Ok
justy
19:34 17.02.2013
Dobry komentarz! 8580
zalecamsposub nm.2 o odpowiednim odzywianiu

Twój komentarz