Jak uprawiać pieczarki?

Pieczarki to jedne z najpopularniejszych grzybów. W sklepach są dostępne przez cały rok, a to dzięki temu, że można je hodować w pomieszczeniach, bez udziału słońca, o każdej porze roku, wystarczy tylko zakupić grzybnię oraz zapewnić im odpowiednią ilość ciepła i wilgoci.

Co będzie potrzebne?

grzybnia
torf
1
Pieczarki najlepiej owocują w temperaturze do 20 stopni Celsjusza, nie można ich przegrzewać. Światło nie ma żadnego znaczenia przy wzroście pieczarek, dlatego pomieszczenie, gdzie będą się one znajdować może być nieoświetlone.
2
Grzybnię można zakupić w internecie lub w dobrze zaopatrzonych sklepach ogrodniczych. Grzybnia dobrej jakości powinna owocować do czterech razy. Kupioną grzybnię trzeba posypać z wierzchu torfem i podlewać tak, aby stale utrzymywała ona wilgoć, ale nie stała w wodzie. Pierwsze pieczarki powinny pojawić się około trzech tygodni później.
Reklama
3
Po pierwszym zbiorze grzybów, grzybnię należy z wierzchu od nowa posypać torfem i nadal podlewać, czekając na kolejne pieczarki.
4
Wykorzystana już całkowicie grzybnia jest świetnym nawozem organicznym do kwiatów lub innych roślin, tak więc nie należy jej wyrzucać, ale skorzystać z niej do samego końca.

Komentarze

jacek
21:34 19.11.2014
Dobry komentarz! 7146
czy trzeba pryskac od robakow ??? jak tak to jakim opryskiem
ola
18:16 22.02.2014
Dobry komentarz! 8265
super dzięki pozdrawiam

Twój komentarz